Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</font></h3>
  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.  

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</font></h3>
       Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Jabłko zamiast papierosa” organizowaną w ramach Światowego dnia rzucania palenia tytoniu. Dzień ten w bieżącym roku przypadł 16 listopada (tradycyjnie w trzeci czwartek tego miesiąca). 

SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ</font></h3>
 9 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej pod tytułem „Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jako element szkolnego programu profilaktyki”. Szkolenie przeprowadził psycholog, terapeuta i trener Pan Bartłomiej Piotrowski z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 18 października 2017r. o godz. 16.15 w świetlicy szkolnej odbyły się „Otrzęsiny”. Uczniowie czterech klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na imprezę byli zaproszeni również rodzice. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, przedstawiciel uczniów, pedagog i wychowawca klasy II T i III e. Zabawa była bardzo udana i służyła między innymi budowaniu atmosfery zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzania wolnego czasu.

WYBORY MISTERA SZKOŁY

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WYBORY MISTERA SZKOŁY</font></h3>
 W dniu 02.10.2017r. z okazji Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się wybory Mistera Szkoły 2017. Do konkursu przystąpiło 10 kandydatów, którzy musieli sprostać  konkurencjom sportowym, tanecznym i  intelektualnym. Wszyscy kandydaci sprawili, że społeczność uczniowska ZSM oraz obecni nauczyciele wspaniale się bawili. Tego rodzaju imprezy służą poprawie atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA</font></h3>
 15 września 2017r. uczniowie klas I A, II A, IV A i I ae sprzątali pobocza i las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Kolejny raz znaleźliśmy w lesie i okolicach ogromne ilości odpadów. Akcja służyła porządkowaniu naszego miasta, ochronie środowiska, ale była też wspaniałą lekcją współpracy między uczniami i budowaniu relacji koleżeńskich.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 W drugim tygodniu września w klasach pierwszych odbyły się zajęcia integracyjne zorganizowane przez pedagoga i psychologa szkolnego. W  spotkaniach uczestniczyli też wychowawcy klas. Spotkanie pozwoliło na bliższe poznanie się uczniów oraz na określenie wzajemnych oczekiwań podczas nauki w szkole. Zajęcia służyły budowaniu atmosfery zaufania i szacunku do siebie nawzajem oraz sprzyjało nawiązaniu wzajemnych pozytywnych relacji.

OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE</font></h3>
 2 października 2017r. Szkolny zespół ds. promocji zdrowia opracował plan działań Szkoły Promującej Zdrowie na rok 2017/2018. Plan został poprzedzony diagnozą potrzeb przeprowadzoną wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas spotkania określono standardy i wybrano priorytety do realizacji w bieżącym roku szkolnym.
Diagnoza stanu wyjściowego wskazała dwa standardy, w których należy prowadzić działania: 

PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE</font></h3>
 19 czerwca 2017 r. podjęto uchwałę Rady Pedagogicznej o przystąpieniu do realizacji projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie".
Przeprowadzone zostało szkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie zasad tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie oraz powołany został koordynator i Szkolny zespół ds. promocji zdrowia. 
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
WYSPA   ŻYCIA  -  2012  w Gorzowie Wlkp.
II ogólnopolska olimpiada logistyczna
"Sprzątanie Świata" 17.09.2010r.
XIV KONKURS EKOLOGICZNY „PSZCZELARSTWO W POLSCE”
WYCIECZKA DO PRZELEWIC
II ogólnopolska olimpiada logistyczna
Projekt młody inżynier