Zespół Szkół Mechanicznych
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 

WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ</font></h3>
        7 czerwca klasa 1T wraz z wychowawcą uczestniczyła w VI Konferencji Młodzieżowej pod hasłem „Wakacje bez zagrożeń”, przygotowanej przez Fundację „Czysta Woda”, która odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Wydarzenie miało pokazać młodym ludziom, jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnim. 

PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW</font></h3>
      Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl zajęć warsztatowych na temat profilaktyki raka jąder i raka piersi, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa. Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. 

DOPALAM SIĘ SOBĄ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">DOPALAM SIĘ SOBĄ</font></h3>
     10.04.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat uzależnień. W trakcie spotkań młodzież biorąca w nich udział uzyskała wyczerpująca wiedzę na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Przygotowane w tym celu i wykorzystane w trakcie zajęć filmy oraz prezentacja w sposób obrazowy przedstawiły ten problem. Uczniowie wzięli udział w dyskusji. Program zrealizowany był przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. W zajęciach udział wzięła klasa Ia, IK , IA, IT.
 
Tekst: pedagog : Aneta Krzemińska-Przystajko.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA</font></h3>
          7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole organizowany był on w tym roku przy okazji Dnia Otwartego, na który zaprosiliśmy gimnazjalistów z miasta i regionu. Goście oprócz poznawania budynku szkoły, jej oferty edukacyjnej i zdobywania informacji o interesujących zawodach, mogli posilić się zdrowymi kanapkami, pysznym miodem oraz posłuchać jak ten miód powstaje. 

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY</font></h3>
  21marca tradycyjnie powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji pięknie przystroiliśmy szkołę i przewidzieliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji. Na pierwszych lekcjach uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia. Następnie wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się wiosenny turniej. Do jury zaproszeni zostali: Pani Wicedyrektor Iwona Żuk, Pani Pedagog Aneta Krzemińska – Przystajko, Pan Łukasz Aniśkiewicz, Pani Marta Sarwa i przedstawicielka klasy organizującej - Weronika Olszewska. 

BEZPIECZNE FERIE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">BEZPIECZNE FERIE</font></h3>
       W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się cykl spotkań z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Na spotkaniach w klasach przedstawiciele Straży poinformowali uczniów o konsekwencjach za zachowanie, które jest niezgodne z przepisami regulującymi sprawy porządku publicznego.
 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI</font></h3>
  W dniu 25.01.2018r. uczniowie klasy 2K wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Pożarnej, st. kpt. Panem Andrzejem Węsierskim. Uczniowie poznali charakterystykę pracy strażaków, dowiedzieli się jak wygląda akcja gaśnicza od strony organizacyjnej-logistycznej oraz wysłuchali wielu ciekawych historii związanych z akcjami gaśniczymi z naszego miasta. Ważnym elementem wizyty było przedstawienie działania czujników gazy i czadu jakie można zamontować w naszych domach, by podnieść bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.
 
Tekst i foto: Marta Sarwa

WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WIGILIA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ</font></h3>
       22 grudnia po raz kolejny młodzież z Mechanika odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie Wlkp. W corocznym kolędowaniu uczestniczyli tym razem uczniowie klasy 1 T wraz z wychowawcą Ewą Pasierbowicz. Muzycznie wspierała nas Basia Miśkiewicz, której serdecznie dziękujemy, a w rolę Mikołaja wcielił się jak zawsze niezawodny nasz absolwent Michał Pietrzak. 

PROJEKT E-TWINNING

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PROJEKT E-TWINNING</font></h3>
       W naszej szkole realizowany jest projekt e-Twinning. Szkołami partnerskimi są: szkoła hiszpańska, szkoła ze Słowacji oraz polska szkoła Zespół Szkół Ekonomicznych. Tematem głównym projektu jest zdrowy styl życia. Projekt podzielony jest na części:
1)Zdrowe i niezdrowe nawyki żywieniowe
2)Uzależnienia młodych ludzi
3)Sport i aktywność fizyczna
4)Wolny czas oraz hobby
5)Produkty lokalne

MIKOŁAJ W MECHANIKU

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MIKOŁAJ W MECHANIKU</font></h3>
 Jak co roku 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj z koszem pełnym słodyczy. Spotkał się z wszystkimi uczniami i pracownikami Mechanika. Grzecznych częstował cukierkami, niesfornym pogroził rózgą.
Wszyscy się bardzo ucieszyli się  z tej wizyty, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

WARSZTATY Z TOLERANCJI

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WARSZTATY Z TOLERANCJI</font></h3>
       Uczniowie klas II i Iae Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. aktywnie uczestniczyli  w październiku i listopadzie 2017r.  w zajęciach warsztatowych na temat: „Tolerancja” prowadzonych przez pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.  
 
 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE C.D.</font></h3>
  Dogadajcie się!
 Ale jak ?
Poprzez mediacje.
    Ruszyły warsztaty mediacji rówieśniczych  zorganizowane przez WSB w Gorzowie Wlkp. 24.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Anną Starzyńską – mediatorem sądowym. 

MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

 <h3 style="background-color: orange"><font color="blue">MEDIACJE RÓWIEŚNICZE</font></h3>
      Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie przystąpił do projektu realizowanego przez  Wyższą Szkołę Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim.
Projekt MEDIACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ  zakłada przeszkolenie uczniów, którzy będą pełnili funkcje mediatora szkolnego.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS</font></h3>
  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Według statystyk na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.  

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU</font></h3>
       Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję „Jabłko zamiast papierosa” organizowaną w ramach Światowego dnia rzucania palenia tytoniu. Dzień ten w bieżącym roku przypadł 16 listopada (tradycyjnie w trzeci czwartek tego miesiąca). 

SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ</font></h3>
 9 listopada 2017 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej pod tytułem „Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jako element szkolnego programu profilaktyki”. Szkolenie przeprowadził psycholog, terapeuta i trener Pan Bartłomiej Piotrowski z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 18 października 2017r. o godz. 16.15 w świetlicy szkolnej odbyły się „Otrzęsiny”. Uczniowie czterech klas pierwszych rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na imprezę byli zaproszeni również rodzice. Konkurencje oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły, przedstawiciel uczniów, pedagog i wychowawca klasy II T i III e. Zabawa była bardzo udana i służyła między innymi budowaniu atmosfery zdrowej rywalizacji oraz wspólnego spędzania wolnego czasu.

WYBORY MISTERA SZKOŁY

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">WYBORY MISTERA SZKOŁY</font></h3>
 W dniu 02.10.2017r. z okazji Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Mechanicznych odbyły się wybory Mistera Szkoły 2017. Do konkursu przystąpiło 10 kandydatów, którzy musieli sprostać  konkurencjom sportowym, tanecznym i  intelektualnym. Wszyscy kandydaci sprawili, że społeczność uczniowska ZSM oraz obecni nauczyciele wspaniale się bawili. Tego rodzaju imprezy służą poprawie atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">SPRZĄTANIE ŚWIATA</font></h3>
 15 września 2017r. uczniowie klas I A, II A, IV A i I ae sprzątali pobocza i las przy ulicy Dobrej w Gorzowie Wlkp. Kolejny raz znaleźliśmy w lesie i okolicach ogromne ilości odpadów. Akcja służyła porządkowaniu naszego miasta, ochronie środowiska, ale była też wspaniałą lekcją współpracy między uczniami i budowaniu relacji koleżeńskich.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">ZAJĘCIA INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH</font></h3>
 W drugim tygodniu września w klasach pierwszych odbyły się zajęcia integracyjne zorganizowane przez pedagoga i psychologa szkolnego. W  spotkaniach uczestniczyli też wychowawcy klas. Spotkanie pozwoliło na bliższe poznanie się uczniów oraz na określenie wzajemnych oczekiwań podczas nauki w szkole. Zajęcia służyły budowaniu atmosfery zaufania i szacunku do siebie nawzajem oraz sprzyjało nawiązaniu wzajemnych pozytywnych relacji.

OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">OPRACOWANIE PLANU DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE</font></h3>
 2 października 2017r. Szkolny zespół ds. promocji zdrowia opracował plan działań Szkoły Promującej Zdrowie na rok 2017/2018. Plan został poprzedzony diagnozą potrzeb przeprowadzoną wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas spotkania określono standardy i wybrano priorytety do realizacji w bieżącym roku szkolnym.
Diagnoza stanu wyjściowego wskazała dwa standardy, w których należy prowadzić działania: 

PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

<h3 style="background-color: orange"><font color="blue">PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE</font></h3>
 19 czerwca 2017 r. podjęto uchwałę Rady Pedagogicznej o przystąpieniu do realizacji projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie".
Przeprowadzone zostało szkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie zasad tworzenia Szkoły Promującej Zdrowie oraz powołany został koordynator i Szkolny zespół ds. promocji zdrowia. 
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
V konferencja branży metalowej-Szkoła dla Rynku Pracy
OTRZĘSINY 2012
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH 2014
Pożegnanie klas maturalnych
SPRZĄTANIE ŚWIATA W MECHANIKU
Dzień Edukacji Narodowej
Wymiana międzynarodowa - Holandia
Dzień z językiem niemieckim
„LOGISTYKA MIEJSKA W OCZACH MIESZKAŃCÓW”
Wigilia 2009